Nagłówki MichałaTelefon

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Telefon, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Angielski - Matura - te słowa nie będą ci niepokoić kiedy uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała styleIkona słownika

Ufam w pomysł wykorzystania angielskiego jako globalna lingua franca. Nie akceptuję rutynowo usankcjonowanego procesu w którym język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Artefakty, paliwa, i osoby: Definicje w powieściach MichałaPointer

Artefakty

Typowe artefakty które pojawiają się często w Corpusie Michała

Pranie mózgu zastępujmy sztuką dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Przyjechałem do Europy, aby doświadczyć europejskiego naturyzmu, ruch, którego filozofia pasowała moją estetykę akceptacji ciała i którego struktura organizacyjna i przywództwo myślałem niemal wyłącznie ograniczone do zachodniej części kontynentu. Byłem w szoku dowiadując się, że naturyzm miał oficjalną siedzibę w Polsce, kraj który nie jest szczególnie znany za swoją liberalną kulturę. Byłem mniej wstrząśnięty odkryciem, że dom był własnością Holendra, ale jeszcze bardziej wstrząśnięty, dowiadując się, że została ona w dużej mierze zbudowany przez Gosię.

Byłem Amerykaninem. Świeżo przybywszy do Europy i nowym właścicielem Ford Escort produkowany w 1997 roku w Niemczech. Jedyna rzecz na co mogłem narzekać, był fakt, że instrukcje były pisane w języku niemieckim. Ona była zaś z Polski, a niemieckojęzyczna instrukcja obsługi samochodu kupionego w Polsce nie była jedyną rzeczą, na co ona mogła narzekać. Coś takiego nawet nie zarejestrowało.

Pomimo policjantów w Wiedniu. Mimo deszczu w Veržej. Pomimo zagubienia się we Włoszech. Mimo rozstania się w Soest. Pomimo tej nocy w Amsterdamie. Mimo naszej walki w Lisieux. Mimo burzy w Bois de la Roche. Pomimo tego strasznego poranka poza Collonges. Pomimo długiej drodze do Pielenhofen, wróciliśmy cali i zdrowi, a co najważniejsze, byliśmy szczęśliwi. Zaczęliśmy uczyć się jak słuchać. Zostawiliśmy za nami diabły z drogi i te pozostałe diabły z przódu wydawały się trochę mniejszy. Zaczęliśmy się otwierać.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 41
2011-08-29
 10༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Cala d'Oques

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Hospitalet del Infante, Spain

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Telefon

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo telefonw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa telefonpo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na telefon znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na TelefonGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "telefon."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "telefon."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na TelefonGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na telefon jest angielskie słowo phone.

A phone is usually an artifact that lets you talk to others at great distance. It can also be the act of initiating such a conversation or the act of distancing oneself intellectually from an activity that would otherwise benefit from a more engaged approach.

Tłumaczenie w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I got a new phone with internet and everything. They think it's smart.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. I'll have to phone him to make sure.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. I hate it when they hire an actor for a movie like that. You know he'll just phone it in.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "telefon."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "telefon."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "telefon."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "telefon."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Telefon w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Telefon: Spis treści

Telefon po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "telefon."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Telefon."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "telefon" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na telefon," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #298

jayce - i called the number. its definitely not a telemarketer. a man i could understand picked up. well have expedia trace it tomorrow.

Sprint "Iphone" Case

28 July, 6:40 PM

Frame #28

hey you guys - as everyone obviously knows by now chase has been ordered by court to maintain an active espn account. this gave me the id

Sprint "Iphone" Case

26 July, 10:45 AM

Frame #218

if i can bag goldman sachs without chase ill have the higher ground. that means bragging rights and a bigger cut. definitely worth the trouble.

Sprint "Iphone" Case

28 July, 9:25 AM

Frame #129

barry gave me the number for one of his goons. reddit boyer. hes supposedly the guy in charge.

Sprint "Iphone" Case

27 July, 2:10 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Yes, it is," said the conductor. "With the people I have, it's bad enough. Without a left-handed mellophone, there's not going to be a band: it's going to suck - and it's going to be your fault."

Verse 215 from the chapter called Bohemia

The Jesuit failed my expectations: he didn't strip down to the waist, nor did he whip himself. He gave a regular sermon in Italian (which I couldn't understand - except for a few words) that was translated by the local priest line by line into Czech (which I also couldn't understand - except for a few words). When I returned to Stando's house, the mellophone was still there. "They didn't come?" I asked.

Verse 783 from the chapter called Bohemia

"I need a left-handed mellophone," he said. "This is a right-handed mellophone. I don't need another right-handed mellophone. I need a left-handed one."

Verse 213 from the chapter called Bohemia

Mr. Conductor was glad to see his left-handed mellophone.

Verse 1051 from the chapter called Bohemia

Your father waited. He watched a Polish Capitalist call someone on his radiotelephone. The man was worried; he went back to the check-in desk. He talked to a very short Italian man with a red face. The Capitalist came back to where your father was and called again. Then, the Italian man came. They talked. They smiled. They reached an agreement.

Verse 113 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

My heart is ready to shatter: it has never been one for acrobatics and all this constant tumbling is making me sick. Can you not write something for me? something that will quiet my rumbling heart? It yearns to hear your true voice, and it cannot sustain itself on a few telephone calls. My heart will not respond to the tones of a magnetic diaphragm, even though my ear be fooled, and my mind be well aware that you, however indirectly, are in complete control of its vibrations. I hate telephones: they are diabolical; they steal one's voice and I will give them no more credit than they deserve. They are good for sharing nothing but the most basic information. So unless you have to tell me when to pick you up from the airport, you should think twice before bothering to call me.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 8, Loneliness, Paragraph 4

NIKE: Criminals are known to drive around the Boulogne late at night, and they prey on...innocent women.

BARB: ...

NIKE: Uh, even I wouldn't, you know, walk around here, normally - I mean - nothing's ever happened to me, but...You shouldn't be alone. I mean, it doesn't hurt to have someone - do you have a phone?

BARB: I'm not alone.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 22, Encountering Poverty, Paragraphs 64-67

However, I did get a nice refresher course not so long ago; and what a strange coincidence that it was all thanks to Babs! You remember Barbara: my ever so young college friend; I met her the same night I wrote you that letter. And of course! I distinctly remember trying to describe her to you, or rather, more precisely, to present her in a way that might entice you: that whole bit about her phone number - which I still have for you by the way: it's never too late. She'll be graduated soon; I don't think she has any plans. But, I suppose, you're too far away for the time being. Besides, it may in fact be too late. You know she's really quite attractive, more so now than when she was younger: nature has taken its time to refine her features; she doesn't have to do much to help it. She only bleaches her teeth once in a while, and not because she's vain but because she's addicted to coffee, which is perhaps the worst of her faults - and only because I know you hate coffee.

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 6, Judging Looks, Paragraph 4

Unlike Indiana's dinner, there shall be no pleasant suffering: only tedious argument, empty appeals - bargaining, if we're lucky. Oh, I am dreading this telephone call. Fortunately, there's plenty of time. There's no telephone here in this room, and, as you know, I do not carry a 'mobe.' Therefore he will have to wait. And I will have to try and prepare myself - although, I'm not sure how I'm supposed to do that.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 2, Prayer & The Reformation, Section 11, Judging Love Based on Results, Paragraph 7

So I panicked. First, I telephoned Indiana. I told her I couldn't wake up Albert. She told me exactly what to do. She wasn't surprised. She didn't sound panicked. She told me to call the hospital. She told me that Albert must have collapsed into a coma. She was incredibly calm. Her voice was soothing. "How calm she must be," I thought, at the time, because I couldn't see it: I could only imagine how calm, how firm, how resolute she must have been standing there, how calmly she must have hung up the receiver, how soon she must have broken herself with tears. That morning - I swear to you, my sister: I heard the voice of an angel telling me what to do. And I listened: I called the hospital, I waited for an ambulance, and...then I took a taxi - just like in my dream, sister: when the Bulgarians emasculated Nike.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 7, Human Frailty, Paragraph 3

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Junior was transfixed. As long as the women kept blathering, every inch of Nyota's body could be inspected, at least the part above the table. If the other half were anything like the top, there would be no problem. Meanwhile, at the bottom of his mind, Junior noticed she was a sensible woman. He liked that, too.

Ann agreed. "You can't put your make-up in it, your pocketbook and your cell phone and not expect to get tired. It's a regular everyday satchel masquerading as a clutch bag."

– from “A Horse Named Clutch Bag,” an inspiring story featuring debauchery

The day came to attempt their first heist. Shephard couldn't be there. He had to give himself an alibi. He made arrangements for "Coke" to wait for his call at the hotel lobby. He left Pepsi's car along the desert highway with a flat. He hitched a ride to the gas station with a stranger. Before heading to the telephone, Shephard stopped by the restroom. Of the two stalls, one was taken. The other was soiled. Shephard wiped the seat as well as he could. He turned. He dropped his pants. He sat. The man next door was wearing expensive shoes. They looked familiar. Shephard chuckled. He said, "Nice shoes."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring two very thirsty dudes

Clark noticed them. He looked at Shephard. They said, "The camels." They rushed back into the building. They stumbled over each other in the dark. They reached the entrance. They poked their heads out in time to see a man driving their camels over the top of the nearest dune. He disappeared.

"My phone," said Clark. "My passport. My diplomatic badge."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring an example of oppressed people

Neal knit his eyebrows. "I'm sorry. I don't know what you're talking about."

"My PDA. You ransacked my room." Neal seemed dumbfounded. He started searching for words. "Don't tell me you were playing in front of millions of viewers. You had one of your slurpees find it."

Neal tried to shush her. "Please don't use that word."

"You were the only one who knew about it. You saw it when I wrote down your phone number."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story about murder spree in space

"Don't be afraid," said Nike. "That's just my ride. My friend was looking for me." The woman held her tongue. "You shouldn't be walking out here: it's dangerous." Silence. "Criminals are known to drive around. They prey on lonely people." Silence. "I'm not one of them. I'm not supposed to be here. I'm passing through. You shouldn't be alone-do you have a phone?"

The woman opened her mouth. She hesitated to speak. She finally said, "I'm not alone."

– from “Paris Is For Rapists, Too,” a ghost story featuring poverty of the mind

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na telefon: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "telefon" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na telefon w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"I was at work that day," my father explained. "I would have told your mother to get out of the shot. The director, the producer, even what's his name. The actor. They all got on the megaphone. They screamed at her. She refused to budge. They made such a big fuss about it."

For the first time in my rotten life I was proud of my mother.

– from “The Most Idiotic Actress,” a fictional story that represents the spirit of actual events as far as the author can tell

Proctor found the key. He decided a man carrying a carpet was probable cause. He entered the apartment. It didn't take long to find a photo. It was vic number three. Proctor called in the cavalry. He ordered a search. His phone rang. It was the captain. "Vic number two's fingerprints were in the database," He said. "He got busted for cocaine three years prior. I talked to his bondsman. Says an artist by the name of John Gamble put up security for him." At the sound of the name Proctor audibly swallowed. He wondered if the captain had heard.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring more than one dead body put in a weird position

In the morning Elizabeth was gone before her husband came down for breakfast. He wondered if she went to the gym like she claimed. He had no idea. A reminder of how sad things had gotten. Like the soggy cereal he could no longer eat. The phone buzzed. It was his partner. Another body was found.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a cop put in a weird position

"This is it," said John. He handed Proctor a piece of paper. "I'm innocent," he cried. Proctor ignored him. He rushed out of the apartment. Bob was on his heels. They leapt into the car. It took ten minutes to get to the address. When they got there, the door was ajar. The apartment was empty.

"Too late," said Bob. Proctor's phone rang. It was the car at the gallery. No husband. No sign of the silver SUV.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a dead figure model put in a weird position

I considered jumping off the balcony. The thought of Khalifa and the pain he suffered stopped me from doing it. A phone rang. I didn't realize it was mine. I thought it was a neighbor's. The hooligans had taken everything else. I picked it up just in time. It was the Education Ministry. They wanted me to report in person immediately.

– from “A Black Man in Moscow,” an inspirational story that represents the truth without being factual, since the details are my creation

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Telefon: Spis Treści

Kolokacja Telefon w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Telefon."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na telefon który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "telefon." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży