Nagłówki MichałaTerroryści

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Terroryści, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym mieszkaniu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Wierzę w perspektywę wykorzystania angielskiego jako międzynarodowy standard. Nie doceniam rytualnie usankcjonowanego programu w jakim angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Artefakty, paliwa, i osoby: Definicje w powieściach MichałaPointer

Ludzie

Typowe ludzie które pojawiają się często w Corpusie Michała

Pranie mózgu zastępujmy sztuką dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Jeden tydzień po przybyciu do Europy, poznałem kobietę w saunie na parterze dużej willi, co dzieliła z byłym mężem. Cztery tygodnie później dzieliła ze mną mały nasączony z deszczem namiot w Wiedniu, nasza mała gazowa kuchnia ledwo zdolna do gotowania kubka wody. Dopiero jak dotarliśmy do Chorwacji, zdecydowaliśmy się zainwestować w dużym czajnikiem elektrycznym. To było dość luksusowe i mnie bardzo pocieszyło.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Z Ameryki ja przyniósłem ze sobą amerykański duch że da się zrobić. Ona widziała samochód który kupiłem, straszną kuchnię polową którą pożyczyłem i moje różne konserwy w bagażniku i wyzwała mnie do wytrzymania. Z moim optymizmem zapewniłem ją, że jeśli brakowało coś to byłem przygotowany wypełnić tą różnicę. Ona zapewniła mnie, że jeśli powstanie jakiś brak, to była przygotowana znaleźć sobie drogę do najbliższego lotniska i lecieć zpowrotem do domu. Na szczęście to nigdy się nie stało.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 41
2011-08-29
 10༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Cala d'Oques

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Hospitalet del Infante, Spain

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Terroryści

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo terroryściw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa terroryścipo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na terroryści znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na TerroryściGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "terroryści."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "terroryści."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na TerroryściGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na terroryści jest angielskie słowo Terrorists.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I know we shouldn't give terrorists room to maneouver but it seems like all these restrictions are really helping them win, if their goal was to waste our time and make us feel bad.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. The FBI claims they've uncovered a group of terrorists plotting to bomb the subway. Are we talking backpacks and nails again?

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terroryści."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terroryści."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terroryści."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terroryści."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terroryści."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Terroryści w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Terroryści: Spis treści

Terroryści po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "terroryści."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Terroryści."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "terroryści" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na terroryści," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #828

its not bohemian terrorists who are sabotaging the cell towers. its nordstrom's gang. theyre making it hard for senor big shot to communicate.

Kim "Kris" Kardashian

4 August, 7:52 PM

Frame #3268

theres no gsm. and i cant blame terrorists this time. the closest thing i have is a yacht with gunrunners. disappearing from view.

Sprint "Iphone" Case

3 September, 6:09 PM

Frame #985

sprint doesnt have beacons. hes been meaning to buy something that doesnt really on gsm. what with the terrorists targeting the cell towers.

JC Penney

6 August, 9:41 AM

Frame #2784

cell service is back up. this stuff is getting annoying. i dont care if its gangs or terrorists or aunt betty. the cops need to fix it.

JC Penney

27 August, 1:21 PM

Frame #2905

a lot of the marines are wearing gas masks. i dont know if theyre after mcdonalds or bohemian terrorists. either way it feels like overkill.

JC Penney

28 August, 2:29 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"I think we're in luck. Look," said Jesus, "these seventeen fuel sales correspond with the seventeen officially scheduled border crossings. These three don't, but the third one took place long after we had started our resistance; the first one took place before the terrorists showed up in Wroclaw; and the second one took place a few days before we found the weapons. I think that's a safe bet."

Verse 38 from the chapter called Security

This is not to say that Jesus didn't love his enemies. He adored them. He admired their courage, respected their zeal. He placed himself among them. He didn't hide behind armored personnel carriers. He didn't use artillery to liquidate buildings. The rockets he had he rarely used. Jesus had all the time in the world. He waited when he felt like he should. He walked into a building when he wanted it. He wasn't afraid of putting himself into a body bag. He wasn't afraid of death from terrorists.

Verse 4 from the chapter called Bohemia

Most people wrote him off as a crazy man. Others were more skeptical: they wondered what a Martian man was doing on Earth collaborating with terrorists. People said: he's a criminal: he escaped from Mars and joined up with pirates and all the other dispossessed and frustrated scumbags in outer space - what do you think he wants? Money, money, money! What do you think drives him? His own greed! Spite! His diabolical schemes for grabbing power and fifty wives like all the other rich pirates.

What about this Zeus fellow?

Verses 679-680 from the chapter called Adolescence

When the terrorists invaded Poland, they proved just as practical as the Germans. They brought machine guns, grenades, mortars, and assault rifles. They brought swords for beheading hostages, not for any romantic reason, but because they wouldn't have to waste ammunition that way (they didn't bring enough of it). In fact, they didn't bring anything with them from space: that would've been impossible. They had to buy everything they needed on location. In Poland, in the city of Wroclaw, one of their main suppliers happened to be none other than Baron Cohen-Krupnik, the man who, once upon a time, had sold Jesus silk stockings in bulk every Monday at eight o'clock in the morning. Heroin was a rather lucrative trade in peacetime; in times of war, however, arms were more like it.

Verse 9 from the chapter called Arms

One day, not long before the terrorists attacked Poland, Lucius and Columbus brought two guests into Jesus's apartment. One was a Krupnik. The other was soon to be his brother-in-law. He was an Irishman. Columbus had met the Krupnik at some dance club in Wroclaw: the Rathaus Club, named after the German word for Town Hall, seeing as how the club was located in Wroclaw's Town Square, not far from the actual Town Hall, and apparently the club catered to a more high-class clientele - hence the German name. The club was owned by Leonard Cohen-Krupnik and was probably always full of Krupniks and since Columbus had been spinning there one night, the two met. Columbus was spinning that night at a local club in Treblinka. Having invited his new Krupnik friend (who had brought along his future brother-in-law), Columbus extended his invitation to Jesus, but Jesus had other plans.

Verse 497 from the chapter called Adolescence

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Angielski odpowiednik na "terroryści" nie pojawia się w Sex For Children.

- Michał Słaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

Shephard reached the top. He smiled. Turning to Clark, he said, "The highway-it's not far." He glanced at the dimples his feet had left in the sand. There were identical marks in the crawlspace. They led around the dugout. Shephard stared at them. He whispered, "Uh-oh."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring terrorists who you can root for

They boarded another bus. Shephard watched the barren landscape unfold. It was comforting to know there was no lack of rock and sand. He looked to the south. The Kunlun mountains stood like craggy knuckles. They stretched endlessly eastward. Every year, thought Shephard, the sun would melt snow from their peaks. The water would trickle into the valley. It would seep its way unseen across the desert. It would reach the main river. It would be hemmed in by the Tian Shan mountains. It would swing back into the desert. In time, it would end up on the snowy peaks once again.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring terrorists who you can root for

Shephard huffed. He clenched his teeth. He said, "Clark, you sure as hell know how to ruin my day."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring terrorists who you can root for

Somebody fired. The mirror cracked. They were shooting at him. Shephard leaned to the left. Tsiga-tsiga-tsiga! Wisps of sand shot into the air. They were firing sub-machine guns. Shephard went over a ridge. The mosque's towers gleamed in the distance. He was close.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring terrorists who you can root for

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "terroryści" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terroryści w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Terrorists" does not make an appearance in Miscellaneous Dingbats

- Michal Slaby

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Terroryści: Spis Treści

Kolokacja Terroryści w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Terroryści."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na terroryści który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "terroryści." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży