Nagłówki MichałaMolo

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Molo, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Słownik Angielski już nie będzie ci potrzebny kiedy uczysz się angielskiego we własnym pokoju Bielsko-Biała styleIkona słownika

Cenię perspektywę ogłaszania angielskiego jako światowy standard. Nie cenię nieciekawego przepisu przez który angielski jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Artefakty, paliwa, i osoby: Definicje w powieściach MichałaPointer

Miejsca

Typowe miejsca które pojawiają się często w Corpusie Michała

Zapobiegajmy tortur z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Kiedy przyjechałem do Europy 20 czerwca 2011 roku, nie miałem planu i na pewno nie miałem pojęcia, że do końca tygodnia będę uprawiał fotografię z kobietą której nigdy nie spotkałem - naturysta, która nigdy wcześniej nie pozwoliła sobie być fotografowana nago. Było to pierwsze wydarzenie z całej serii nowych wydarzeń dla nas obu.

Chociaż czułem w pełni ukształtowany jako pisarz, i byłem przeszkolony do użycia języka wizualnego, to był mój pierwszy raz z profesjonalnym aparatem w rękach. Zacząłem uczyć się od podszewki i przybyłem do Europy, aby znaleźć najbardziej zróżnicowanego wyboru tematu co możliwe, najlepiej coś, co pasowało do mojej estetyki oddany promowaniu akceptacji ciała. Tu weszła Gosia.

Jako Amerykanin, ja byłem pełen optymizmu i pewności siebie graniczącej z brawurą. Byłem gotowy do wypalania kół z samochodu, którego dopiero kupiłem i przed koncem tak właśnie się stało. Jako Europejczyk, ona była ostrożna i nieufna. Musiała się upewnić, że klimatyzacja działała. Działało. Jeżeli właściwym sposobem złamane pokrętło kręcono.

Pomimo dystans kulturalny który istniał między nami, udało nam spędzić 10.000 kilometrów w jednym samochodzie. Spędziliśmy ponad 40 dni w jednym namiocie. Zaczęliśmy uczyć się jak mamy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się zaakceptować nasze różnice i jak mogliśmy z nich korzystać zamiast pozwolić aby one nas rozdzieliły. Powoli, lecz z pewnością zaczęliśmy uczyć się pokonać te demony które nas nadużywają.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 18
2011-08-06
 17༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Naturistenbun Rhein-Main

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Trebur, Germany

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Molo

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo molow jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa molopo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na molo znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na MoloGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "molo."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "molo."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na MoloGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na molo jest angielskie słowo pier.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na molo w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Meet me at pier six at midnight.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. In the old days New York City had a pier had a block. Then all the business went to Jersey

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "molo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "molo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "molo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "molo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "molo."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Molo w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Molo: Spis treści

Molo po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "molo."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Molo."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "molo" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na molo," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #4571

im in newport. i met the guy. hes taking me down to the pier. he says hes got a beautiful 40 footer. three cabins. recently renovated.

Sprint "Iphone" Case

3 October, 1:35 PM

Frame #4624

harley's here. on the pier. she says shes ready.

Sprint "Iphone" Case

9 October, 10:13 AM

Frame #4826

.please dont go. harley's last words. i told her id be back. she didnt say anything. she walked to the top of the pier. shes still there.

Sprint "Iphone" Case

17 October, 9:03 AM

Frame #2299

kohls's car is going down pine avenue pier. unbelievable. he has a remote for the barricade. somebody has friends in the city of straconka.

Sprint "Iphone" Case

20 August, 4:04 PM

Frame #4575

jennys coming tomorrow. i told her to meet me in newport. at the end of the pier. i have a surprise. she said .is it a boat.

Sprint "Iphone" Case

3 October, 8:26 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

For the pirates to abandon their way of life, they would have to change their language. They would have to change the word 'despot' to mean 'Supercapitalist,' 'despot's mistress' to mean 'mid-level manager,' and so on. They would have to trade in their guns and bullets and bombs for water-cooler conversations, wage cuts, and pink slips. That's what they abandoned in the first place; they turned to piracy for lack of apparent options. You have to crush pirates by speaking their own language, using words and ideas and gestures that pierce flesh, tear apart limbs, and decapitate. To the extent that the forces of Good refuse to do this, they fail. Cruelty is the only thing the cruel understand.

Verse 3 from the chapter called Bohemia

A man is not a rabbit, as my grandfather used to say (whenever he received farmer's cheese on his plate); it's hard to imagine, whatever level of intelligence the first hunter possessed, that, after having dodged left and right in a vain attempt at chase, he didn't decide just to sit there and wait for his prey to come wandering within range. Perhaps having climbed into a nearby kola tree, the first hunter waited patiently while chewing its dry fruit, satisfying his hunger pangs until some succulent piece of game, unaware of its new predator hiding in the branches, came wandering underneath and WOOSH! went the rock, or WHIZ! went the wooden spear, aided by gravity to come violently crashing (or piercing, as the case may have been) right between the shoulders.

Verse 2 from the chapter called Arms

"Many years ago," said Jesus, smirking, "before I was ripped from my homeland's arms and taken to the United States of America. This," said Jesus, pointing to a statue of St. Michael piercing the dragon, "is my guardian angel. When I was young - just barely able to walk - I would lead people to this dragon and say 'Pheh' - bad - waving my hand."

"Whom did you lead? Just anyone?"

Verses 395-396 from the chapter called Security

When the Germans invaded Poland in nineteen thirty-nine, Polish lancers faced off against German tanks. Were they courageous or foolhardy? Had they no other choice? Did they have to charge on horseback in the face of twenty tons of steel carried on two endless metal chains called tracks? Were they so enamored of their ancient weapon they couldn't see the terrible futility of a wooden shaft with a metal point? Were they somehow convinced it had magical powers? Perhaps they thought they could pierce through that thick armor, or at least blind their foes through their peepholes. They were brave men, no doubt. They didn't have recoilless rifles or bazookas; they had valor, with which, in the days of Napoleon, they had astounded the armies of Europe, convincing even the Prussians to convert their cavalry units into groups of Uhlans, young servants of the nation. As for machine guns, they would've carried them, but their horses wouldn't have liked it. They were extremely romantic: like bayonets, they were best kept for parade.

Verse 8 from the chapter called Arms

With fire also came a new and unprecedented form of torture. Sticks could pierce and rocks crush, but fire burned. This hurt. No longer did man need to restrain his victims for fear of doing them irreversible damage; he simply needed to catch up and shine that beautiful burning torch in their eyes and poke them once or twice - as often as necessary. With fire, the weak could extort from the strong; the one could extort from the many. The threat of fire was great: unlike sticks and stones, the flame spread and hungered. It was necessary to protect it, to hide it from one's enemies - whoever one's enemies were. Information was key. Who had fire and who didn't? Whose fire was still burning and whose had gone out? When was the last boom-flash and when would there be another one? These were very important questions.

Verse 4 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

I stopped. I was in the middle. I could see between the front seats. There was something coming at me. Terror gripped me. It passed. I realized it was the road bathed in the low light of headlamps. We were moving down its path. I was grateful. It was piercing the darkness. Who was at the wheel? All I could see was the dashboard. It was smooth. It was finite. It seemed to be made of wood. It was burgundy. From the backseat, I suddenly felt its hardness. It was frightening me. Just as suddenly, I was soothed by the smoothness.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 19, Interpreting Religious Symbols, Paragraph 4

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

When the morning sun pierced the starboard hull, Ferrari knew something was wrong. He asked the other passengers where they were headed. "To Venice," they said. He checked the cargo. It was full of porcelain. "I knew that mate looked familiar," he told Carmina. "I took something from his uncle."

"What are we going to do?"

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring a frank discussion of morality

Magog drew her sickle-sword. She failed twice to pierce the skin. Gog grabbed the handle. He lodged the blade into the beast. Magog's feet gave way. She grabbed hold. The dragon shook off the fire. Gog and Magog held for their lives.

"I thought you said the dragon was inside the mountain," said Gog.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a man with a giant tribe of people

Gog raced up to the beast's ear. It was large enough for him to enter. He jumped inside. It was not the shelter he imagined. The beast shook its head. Gog crashed into the soft walls. If they had been hard, he might have been crushed to death. All he had to do was hold Skin Smoother out in front of him. The sword pierced the flesh. Blood poured.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story set in ancient lands

Patsy chose to follow his suspect on a bright summer day. He took his fishing poles with him to blend in. "New York Bay is full of fishermen," he explained. He followed his suspect right past the fishermen, all the way to the brackish waters of the Raritan, turning at the Navy Pier straight into the grimy serenity of Sandy Hook and Horseshoe Cove.

– from “A Cop Named Patsy,” a funny story featuring a cop hunting an absurd serial killer

The sword cut the stomach to ribbons. The flesh began sticking to Gog's arms. He was finding it hard to move. He was running out of time. He thrashed himself about. His head hit a large ball. It was soft. His head bounced off it. It was the beast's air sac. Gog gripped the organ. Skin Smoother jabbed around it. Water started trickling in. The skin was pierced. Gog jabbed some more. The water rushed in. The air sac squeezed past the scales.

– from “In the Beginning, There was Gog,” a fantasy story featuring a frank discussion of what a real man should do in this world

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na molo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "molo" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na molo w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Pier" does not make an appearance in Miscellaneous Dingbats

- Michal Slaby

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Molo: Spis Treści

Kolokacja Molo w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Molo."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na molo który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "molo." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży