Nagłówki MichałaWięzienie

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Więzienie, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego we własnym zakresie - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Mam wiarę w pojęcie uchwalenia angielskiego jako uniwersalny język. Nie akceptuję nieciekawego programu w jakim angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Artefakty, paliwa, i osoby: Definicje w powieściach MichałaPointer

Miejsca

Typowe miejsca które pojawiają się często w Corpusie Michała

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres otrzęsinZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Wiele osób wyruszają w podróz samochodem. Nie każdy przecina Europę wzórem krzyżowym w 46 dni. Zwłaszcza nie z towarzyszącą osobą zupełnie jemu obca.

Jako artysta zainspirowany przez młodą kobietę walczącą z samooceną i bulimią, akceptacja ciała zawsze zajmowała poczesne miejsce w mojej estetyce. Odkrywając niedawno naturyzm i jego mantrę akceptacji ciała w Stanach Zjednoczonych, byłem chętny do odkrywania styl i filozofię klubów naturystycznych i piękność wokól naturystycznych kempingów w Europie. Los mnie rzucił najpierw w kierunku Bielsku-Białej. Tam gdize Gosia mieszkała.

Miałem amerykański paszport. Ona nie. A fakt, że jechałem samochodem z polskimi tablicami dał jej wiele okazji, aby wskazać różnicę. To nie było tylko policja i straż graniczna, kto na to patrzyło. Zwykli ludzie zrobili takie same etniczne profilowanie. Jeden właściciel kempingu nie uścisnął mi dłoń, aż uświadomił sobie, że jestem Amerykaninem. Do tego czasu, już miałem wypracowane użycie uproszczonego Angelskiego, co bylo bardziej bliski tego co uchodzi za lingua franca w dzisiejszej Europie. To co Gosia starała się opanować.

Pomimo dystans kulturalny który istniał między nami, udało nam spędzić 10.000 kilometrów w jednym samochodzie. Spędziliśmy ponad 40 dni w jednym namiocie. Zaczęliśmy uczyć się jak mamy słuchać siebie wzajemnie. Zaczęliśmy uczyć się zaakceptować nasze różnice i jak mogliśmy z nich korzystać zamiast pozwolić aby one nas rozdzieliły. Powoli, lecz z pewnością zaczęliśmy uczyć się pokonać te demony które nas nadużywają.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 42
2011-08-30
 11༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

La Clapere

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Maureillas, France

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Więzienie

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo więzieniew jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa więzieniepo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na więzienie znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na WięzienieGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "więzienie."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "więzienie."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na WięzienieGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na więzienie jest angielskie słowo jail.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. Her husband was sitting in jail for two years and she just sat there waiting for him instead of trying to get the divorce that she deserves.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. You don't want to see jail, do you? Tell us who helped you.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. They're building a new jail because the first two are full of petty businessmen whose big crime was to think they could sell their way out of a bad neighborhood with the help of God's bounty.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Come on, people. This is a jail break. Let's move.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "więzienie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "więzienie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "więzienie."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Więzienie w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Więzienie: Spis treści

Więzienie po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "więzienie."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Więzienie."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "więzienie" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na więzienie," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #6455

hulu's name is java. he has a brother who landed harley in jail cause hes supposed to be a traitor and his name is java too.

Sprint "Iphone" Case

23 December, 12:50 PM

Frame #3653

chase's packing anti.diarrhials for his friend. i guess were not taking him to the county jail. though the coffee there is questionable.

JC Penney

10 September, 4:39 PM

Frame #5518

lowes turning the station into the islands high.secuity jail. i told him this is my house. squatters right. he says that makes me the jailer.

Sprint "Iphone" Case

23 November, 9:32 PM

Frame #6022

harley went to jail for me. lowes threw her in next to mcdonalds. which frankly im upset about. nevertheless. its gotta be more than gratitude.

Sprint "Iphone" Case

20 December, 9:04 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"I was in jail," said Jesus.

"That doesn't matter. They can't do that."

Verses 611-612 from the chapter called Security

That boy's brother had been in jail for six months. His 'friends' had knocked him up with heroin. In broad daylight, they tried to rob a grocery store. They were caught.

Verse 330 from the chapter called Adolescence

Jesus was being kept in jail on the orders of the magistrate. He must have thought that Jesus was capable of destroying pertinent evidence of his crimes or else committing some more. Two random dead bodies turned up at the cemetery and, as it turned out, both of them were related to him. My sister went missing for months. Jesus's father had disappeared. I didn't say a single goddamn word. Jesus could've been a crazy maniac for all the magistrate knew. The magistrate knew nothing - that was his major problem. There was no evidence that Jesus had done anything wrong. There were no witnesses. Stalin was silent.

"Tell me what happened," said the procurator.

Verses 161-162 from the chapter called Security

Now, in those days, in Poland, there was a law that said you couldn't publish or broadcast an alleged criminal's last name; nor could you publish or broadcast his photograph without adding a black strip over his eyes. Unfortunately, most of the alleged criminals who made the news were public officials or else otherwise famous people whose names and likenesses were universally recognized. Thus, your father had to be referred to in the press as Jesus H. - even though his father's name (which was Jesus's name as well) could be mentioned in the same sentence. This farce was well known to the public, but it gained new meaning when Jesus was released from jail and the black strip disappeared from over his eyes.

Verse 199 from the chapter called Security

When the police, investigating the recent discovery of two illegally buried bodies in the local cemetery, came to his dead grandmother's apartment, they asked for Jesus's papers. He gave them his brand new American passport (with residency visa) and said nothing. When they asked him a question - they asked, "With whom are you living here?" - Jesus shook his head. He refused to answer any and all questions. One of the policemen decided to arrest him right then and there - on the spot - and so his partner decided to search the immediate surroundings, which, thanks to the apartment's size, meant the whole thing - but they didn't find anything: there was nothing there to find. When they threw him into a large jail cell with four beds, Jesus realized that the room was bigger than his own. He decided he would do some push-ups and sit-ups and some calisthenics. After he did them, he decided he was out of shape. This was a perfect opportunity to get back into shape. He was the only one there. Nobody was going to bother him.

Verse 158 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

NIKE: Right: but they're looking for evidence because the woman refuses to testify. She won't press charges: do you realize that?

INDIE: Yeah, right: 'cause otherwise you'd be in jail.

NIKE: Well, not necessarily me - I mean, it was my car, but that's beside the point. What kind of a person wouldn't press charges after being raped?

INDIE: A really good nun.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 5, Talking Through A Problem With A Friend, Paragraphs 26-29

Before long, there was something else on Nike's mind. It was a beautiful realization, and, despite the horrible circumstances, Nike had to celebrate the gorgeous irony. By setting out to find this woman, this beautiful raped woman, he had unwittingly brought himself into the hands of those who would take him to her. Sooner or later, that woman would have to come to the police station, and, if Nike were extremely lucky, there would be a chance to do something. Although, for the life of him, he knew not what that was, and, even though he spent the entire night in jail, he woke up even less prepared.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 4, Falling in Love, Paragraph 1

ANDY: There are so many fat people around - and it's disgusting. But what am I supposed to say? Hey, stop being fat? Obviously it's very hard for these people to control themselves. And all I can do is pray that somehow they start gaining some continence. But: is there any reason why we should have to tolerate obesity?

NIKE: Not at all. If we were really serious about the problem, we would make obesity illegal, and throw all the fat people in jail so we could feed them bread and water.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 12, Understanding Humor and Ridicule, Paragraphs 23-24

INDIE: So what does it feel like to be arraigned?

NIKE: Oh, it feels great: for the first time, I feel like I have no control whatsoever.

INDIE: But you're not goin' to jail, right?

NIKE: No, of course not: that's the beauty of pleading guilty - and for a guy like me? a first time offender?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 6, The Sixth Day, Part 1, Children & Education Reform, Section 5, Talking Through A Problem With A Friend, Paragraphs 1-4

This is not to say that one night in jail had some sort of debilitating psychological effect on Nike - by no means. He was ready to face the Inquisition. But, as for what he wanted to do, the surroundings of a police station were not the most conducive to courting beautiful women, especially if that woman was a beautiful whore/rape victim.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 3, The Third Day, Part 1, Family & Welfare Reform, Section 4, Falling in Love, Paragraph 2

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

One day, Jing left Nin in the forest. While Jutsu was catching crabs, she released Kung and Fu. The three of them threw Jutsu into the pit. They went back to the settlement. They knocked on the hull of the ship. Tae appeared at the top of the ramp.

"We're tired of sitting in jail," they cried. "We want better."

– from “How Tae & Bo Took Over the World and Kung & Fu Didn't,” an apocryphal bible story featuring a criminal settlement

The Baron knew that an open accusation would destroy his daughter's reputation. An Inquisition, though risky, would probably prove effective. Ferrari was eager to face it, until his stepmother visited him in jail. She was sporting a growing belly. Ferrari feared his father would betray him. He agreed to be banished.

– from “Italy Sucks and Has Sucked For A Long Time,” an adventure story featuring an unfortunate set of events

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "więzienie" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na więzienie w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Jail" does not make an appearance in Miscellaneous Dingbats

- Michal Slaby

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Więzienie: Spis Treści

Kolokacja Więzienie w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Więzienie."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na więzienie który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "więzienie." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Naturalne + Życie

Pejzaż ludzki

Życie to wirująca kula. Radość znajduje się na jednym biegunie a smutek na drugim. Każdy ciągle karmi drugiego. Radość jest otoczona przez emocji zaufania z jednej strony, i przez niespodziewanie z drugiej. Zaufanie prowadzi do przewidywanie, przewidywanie prowadzi do strachu. Niespodziewanie prowadzi do niesmaku; niesmak prowadzi do złości. Złość i strach napędzają nasz smutek. Smutek zamienia się z upływem czasu w radość, Poprzez nadziei, czyli zorientowanie się na miłość. Miłość, czyli otwartość na radość, zaufanie i zaskoczenie. Suma emocji, emocja wzmacniana przez innych. Mnożone i dzielone, w uczciwych kawałkach. Takie, że do tych, od których zostało odjęte, trzeba dodać. Do czasu, gdy jesteśmy cali.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży