Nagłówki MichałaTerrorysta

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Terrorysta, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Trzeba uczyć się angielskiego we własnym mieszkaniu Bielsko-Biała style - to nie jest Metoda Callana!Ikona słownika

Wierzę w wykonalność wykorzystania angielskiego jako wspólny język dla świata. Nie doceniam rutynowo usankcjonowanego podejścia z którym język angielski jest przedstawiony.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Artefakty, paliwa, i osoby: Definicje w powieściach MichałaPointer

Osoby

Typowe osoby które pojawiają się często w Corpusie Michała

Zapobiegajmy autoagresji z pomocą sztuki dla kobietZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

Pod koniec mojego pierwszego tygodnia w Europie w 2011 roku, nie tylko kupiłem samochód ale i też poznałem kobietę, która pózniej towarzyszyła mnie na 10.000 kilometrową wędrówką po kontynencie europejskim, jeżdżąc tym samym uszkodzonym samochodem który kupiłem, i dzieląc się tym samym małym namiotem z Walmart, który przyniosłem ze mną na samolocie.

Jako artysta, od początku mojej kariery, praca moja została poświęcona problemowi akceptacji ciała, cel, który później uświadomiłem sobie wspolnie trzymałem z całą społecznością ludzi którzy się nazywają naturystami, skromny fragment z której znalazłem zamieszkany w Polsce, kraj, którego kulturalny konserwatyzm nie nadaje się łatwo do przyszłościowego myślenia. Jeden z tych przyszłosciowo-myślących polskich naturystów była Gosia.

Ja uważałem się jako młody i zdolny. Będąc Amerykaninem często sobie przekonałem, że byłem jeszcze zdolniejszy. Ona nie czuła się taka młoda. Dorastając w Polsce, miejsce co było i jest nadal uważane przez wielu za biednym krajem, miała dodatkowy ciężar iż nie tylko była w niekorzystnej sytuacji, ale było to wykorzystywane przeciwko jej. Różnica stała się namacalna, kiedy uświadomiłem sobie, że nie mogę nawet prawidłowo przetłumaczyć na język polski bardzo amerykańskie słowo "opportunity". Coś wiekszego niż szansa czy okazja. Nie ma w słownictwie.

Były czasy, w trakcie naszej podróży, kiedy myślałem, że może nie będzie szczęśliwe zakończenie. Były czasy, kiedy katastrofa była bliska i zastanawiałem się, czy nie popełniłem błąd. Zastanawiałem się, czy strach, gniew czy smutek może triumfować i czy jeden z nas nie będzie musiał zakończył podróż sam. Jak zwisałem nad skałami w Normady zostałem ocalony. Jak światła zgasły jechałem dalej. Choć wypaliłem opony do drutu było w porządku. Wróciliśmy do domu w jednym kawałku. Wróciliśmy do domu zadowoleni. Zaczęliśmy proces uczenia się, jak słuchać i dźwięk tego był piękny. Mogliśmy być pewni, że zostaliśmy gotowi na podbój diabłów, które nas nadużywają, bez względu na jak długo to potrwa.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 41
2011-08-29
 10༜25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Cala d'Oques

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Hospitalet del Infante, Spain

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Terrorysta

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo terrorystaw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa terrorystapo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na terrorysta znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na TerrorystaGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "terrorysta."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "terrorysta."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na TerrorystaGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na terrorysta jest angielskie słowo terrorist.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. I'm not worried about weirdos from the Middle East. I'm worried about the homegrown terrorist who arms himself with grenades and attacks a movie theater.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. He had this custom watch with a bunch of wires coming out of it and they accused him of being a terrorist.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. Muszę jeszcze wymyślić trzecie zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terrorysta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. Muszę jeszcze wymyślić czwarte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terrorysta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terrorysta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terrorysta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "terrorysta."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Terrorysta w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Terrorysta: Spis treści

Terrorysta po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "terrorysta."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Terrorysta."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "terrorysta" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na terrorysta," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #828

its not bohemian terrorists who are sabotaging the cell towers. its nordstrom's gang. theyre making it hard for senor big shot to communicate.

Kim "Kris" Kardashian

4 August, 7:52 PM

Frame #2784

cell service is back up. this stuff is getting annoying. i dont care if its gangs or terrorists or aunt betty. the cops need to fix it.

JC Penney

27 August, 1:21 PM

Frame #985

sprint doesnt have beacons. hes been meaning to buy something that doesnt really on gsm. what with the terrorists targeting the cell towers.

JC Penney

6 August, 9:41 AM

Frame #2905

a lot of the marines are wearing gas masks. i dont know if theyre after mcdonalds or bohemian terrorists. either way it feels like overkill.

JC Penney

28 August, 2:29 PM

Frame #3268

theres no gsm. and i cant blame terrorists this time. the closest thing i have is a yacht with gunrunners. disappearing from view.

Sprint "Iphone" Case

3 September, 6:09 PM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

Jesus's proof came at dawn. In the coldest hour of night, he led his men to the top of St. Elizabeth's tower. But first, he had to rid it of terrorists. Standing in the northeast corner of Town Square, St. Elizabeth's had been occupied. At a height of sixty-three meters, the tower's cupola had no doubt given terrorists an excellent vantage point. At forty-six meters, the outside balcony wrapped itself around the tower completely, providing a panoramic view. Terrorist snipers hiding behind its parapet wall had harassed part of Stalin's platoon. Three of his fellow soldiers had died before the rest were captured. They wanted blood.

Verse 429 from the chapter called Arms

Dulles shrugged. "The terrorist war," he said. "Besides, the army's not going to pay for it to be fixed. The Protocol's going into effect."

"That's right," I said. "I heard about that."

Verses 179-180 from the chapter called Bohemia

But the terrorists were persistent. When public opinion turned ambivalent, Jesus decided to withdraw from the Old Town as quickly and as quietly as possible. After all, he was running out of ammunition. There was only so much he could do without fresh resources. Negotiating through a Reserve Army controlled checkpoint, Jesus arranged for his men to be escorted by Union soldiers north to Treblinka, where the Reserve Army would accept their arms (those that they had brought with them, of course - not those that they had hidden away) and then hold a debriefing, asking them, for instance, why they had chosen to take it upon themselves to do the Polish Army's job - even though they knew the Polish Army was grossly underfunded, and, what's more, had totally destroyed the building in which those poor men had been imprisoned.

Verse 7 from the chapter called Bohemia

"By finding those responsible for this terrorist plague."

Verse 461 from the chapter called Arms

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

Left to my own thoughts, my mind wandered: we walked, I thought, as if we were hand-picked men with a mission, as if we had a special job to do and we were quietly contemplating its potential for success. But we were not hand-picked: we were meager volunteers. We were saboteurs; our job was surreptitious, but we were a special kind of terrorist - we were fighting for a lost cause, yes: we were fighting for ourselves - but: we were fighting against ourselves: we were fighting in our interest, we were fighting against our interest. We were terrorizing ourselves, sabotaging ourselves. But I suppose that's the only kind of terrorist.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 14, Referencing the Past, Paragraph 13

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

They boarded another bus. Shephard watched the barren landscape unfold. It was comforting to know there was no lack of rock and sand. He looked to the south. The Kunlun mountains stood like craggy knuckles. They stretched endlessly eastward. Every year, thought Shephard, the sun would melt snow from their peaks. The water would trickle into the valley. It would seep its way unseen across the desert. It would reach the main river. It would be hemmed in by the Tian Shan mountains. It would swing back into the desert. In time, it would end up on the snowy peaks once again.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring terrorists who you can root for

Shephard prepared to take another sip. He said, "The kind our last boss put on the terrorist watch list?" Clark turned back. He shrugged feebly. Shephard continued, "I assume we won't be helping the Chinese destroy them."

"We're looking for leverage against Beijing."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a military man

"Damn it. If you need to know, she's pretty. For a terrorist, she's very pretty."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story about the American spirit

Shephard huffed. He clenched his teeth. He said, "Clark, you sure as hell know how to ruin my day."

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring terrorists who you can root for

Somebody fired. The mirror cracked. They were shooting at him. Shephard leaned to the left. Tsiga-tsiga-tsiga! Wisps of sand shot into the air. They were firing sub-machine guns. Shephard went over a ridge. The mosque's towers gleamed in the distance. He was close.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring terrorists who you can root for

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

Angielski odpowiednik na "terrorysta" nie pojawia się w Sorry Miss Jackson.

- Michal Slaby

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na terrorysta w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"Terrorist" does not make an appearance in Miscellaneous Dingbats

- Michal Slaby

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Terrorysta: Spis Treści

Kolokacja Terrorysta w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Terrorysta."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na terrorysta który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "terrorysta." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Plugawość, Sportretowanie

Cenzura mówi wszystko

To naturalne, ukryć brudne rzeczy. Są żenujące. Ale trzeba pamiętać, że kiedy ukrywamy rzeczy, które są trudne, robimy wrażenie że są brudne, gdy są naprawdę coś zupełnie inne. A kiedy sprawiamy że łatwe rzeczy są dostępne, robimy wrażenie że są czyste, kiedy tak naprawdę nie są w ogóle. To jest niebezpieczne.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży