Nagłówki MichałaDziwaczny

Michal prezentuje The Vagina Cafe, internetowa galeria sztuki, blog o kulturze i nawet Słownik Polsko Angielski w imieniu klubu milośników kawiarnii Vagina Cafe w Bielsku-Białej!

Dowiedz się, na co polega mój protest i co ma wspólnego z tym nowy Dzień Kobiet

Michal się opala obok malowanego słonca

Wpadnij do Vaginy...teraz najczekawszy nocleg w Bielsku...Plac Wolnosći 1, Bielsko-Biała...piękne pokoje dla kobiet i całej ludzkości ...kliknij i przeciągnij logo aby się podzielić linkiem

Odpowiedzią na Twoje potrzeby...

Jeśli lubisz podróżować...

Miniaturowy portret MichałaMichał Poleca:

Sauna Cezar

Bielsko-Biała, Polska

Fotografie Michała Slaby
Mapa pokazująca położenie Bielska-Białej w Śląsku
Bielsko-Biała znajduje się w rogu Śląsku
Margo behind a tree

Dziwaczny, kulturowe wprowadzenie

Zapoznanie słowa ze wszystkich stron...

Możesz uczyć się angielskiego - gramatykę też - we własnym mieszkaniu - Bielsko-Biała style!Ikona słownika

Mam wiarę w perspektywę ogłaszania angielskiego jako światowa lingua franca. Nie cenię zwykłego trybu w jakim angielski język jest nauczany.Pointer

Navigacja Michała Słownika

Artefakty, paliwa, i osoby: Definicje w powieściach MichałaPointer

Rodzaje

Typowe rodzaje które pojawiają się często w Corpusie Michała

Ze sztuką dla kobiet pomagamy położyć kres seksualnemu wykorzystywaniu dzieciZdjęcie Gosii z naszej podróży po Europie.

Siła i godność strojem jej...

Księga Przysłów 31:25

Uwaga Autora: zostałem zabroniony od dzielenia szczegółów dotyczące mojego prawdziwego romansu przedsięwzięcia, do czasu, gdy druga strona jest gotowa do przedstawienia swojego punktu widzenia afery układu...Pointer

W poniedziałek przyjechałem do Europy. W środę kupiłem samochód. Do piątku poznałem kobietę, która kilka miesięcy później mogła powiedzieć że podrózowała ze mną 10,000 kilometry po Europie.

Nazwijmy to wypadek. Nazwijmy to boska wola. Nigdy nie miałem spotkać się z Gosią...gdyby nie przypadkowe przestępstwo pewnego człowieka...kolejne nadużycie spiętrzone przez człowieka na człowiek. Rabunek.Torebka wyrywana z pod rąk, w której był paszport. Kolejny atak na ciało ludzkie. Jeden ze złych zwyczajów społeczeństwa, z którą już od dawna walczyłem jako artysta działający na rzecz akceptacji ciała.

Dorastałam w Ameryce. "Land of opportunity," czyli lużno przetłumaczone, teren szans. Pełnoletność przyszła w latach 90. kiedy wszystko było możliwe. Ona wychowała się w Polsce. Dorastała w czasach, gdy Sowieci upewnili, że nie było nawet co jeść w kraju. Żadna niespodzianka że nie można nawet poprawnie przetłumaczyć słowo "opportunity" na język polski.

Nigdy nie głodziłem nie zasługując na to. Nigdy nie byłem systematycznie pobity przez rodziców. Ksiądz nigdy mnie nie pieścił w majtkach. Ale to nie oznacza, że nie mogę słuchać kogoś, kto przeżył takie nadużycię i to nie oznacza, że nie mogę próbować to zrozumieć. Razem z Gosią podróżowaliśmy 10.000 kilometrów razem. Spaliśmy w tym samym namiocie. Musieliśmy słuchać siebie nawzajem. Człowiek nie powinien potrzebować 10.000 kilometrów aby to zrobić. Powinniśmy być w stanie słuchać siebie wzajemnie bo tak chcemy. Powinniśmy być nauczeni to zrobić. Jeśli tego nie nauczono nam, powinniśmy się uczyć, jak to robić i szybko.

Zdjęcie z naszej podróży po Europie.

10,000 km przez Europę z obcym człowiekiem

Poprzednie zdjęciePoprzednie zdjęcie x10

Dzień 10
2011-07-29
 9༛25/24

Następne zdjęcieNastępne zdjęcie x10
Poprzedni Kemping

Hoteli Baška

Następny Kemping
Poprzedni Kraj

Baška, Croatia

Następny Kraj

Znikająca kobieta, znikający człowiek...Pointer

kolekcja nowoczesnych reprodukcji i plakatów

W ​​trakcie naszej podróży po Europie, Gosia bardzo dzielnie otworzyła się do mnie i do aparatu. Nie było to łatwe ze względu na blizny które nosi. Chciałem podzielić się ze światem jej często radosne, często smutne, często złe, ale zawsze wyzwalające doświadczenie, z wyjątkiem, że Internet jest pełen zdjęc nagich kobiet i mężczyzn oraz pełen trolli, którzy ich nadużywają.

Zdałem sobie sprawę, że to co naprawdę trzeba podkreślić, nie jest ta otwartość która powstała między mną i Gosią, ale ta ciemność, która nadal nas otacza. Kiedy cenzoruję nagość, czynię to w sposób, który nie zagraża spójności ludzkiego ciała. Cenzurując fotografię co Gosią i ja wykonaliśmy podczas podróży, szybko zauważyłem, że właśnie w tych zdjęciach, gdzie Gosia była najbardziej otwarta, najbardziej niestrzeżona i zrelaksowana, prosto mówiąc, gdy była samą siebie i pławiąła się w słońcu musiałem ją oczernić całkowicie.

Dlaczego społeczeństwo napędza ludzi w ciemności? Dlaczego nie możemy zaakceptować siebie, jak jesteśmy? Dlaczego nie możemy zaakceptować nasze ciała? Czy naprawdę staliśmy się rzezańcami? Czy jesteśmy w stanie przeciwstawiać się tej choroby co stawia nas przeciwko siebie? Razem możemy pokonać te demony które nas nadużywają.

Czy lubisz być nago czy nie, czy ktoś cię już fotografował nago, czy nie, ale szczególnie, gdy dla ciebie, jak dla Gosii, to jest coś, czego nigdy nie spodziewałesz, że zrobisz, proszę o rozważenie przekazania własnego zdjęcia do opublikowania w sposób ocenzurowanym jako forma protestu przeciwko wzechobecnej obecności ciała ludzkiego w Internecie, nagie czy nie, która jest opublikowana i powielana ad infinitum bez kontekstu i bez względu na tożsamości, lub potrzeb osoby która jest przedstawiona.

Michal's Słownik Polsko Angielski:
Tłumaczając słowo Dziwaczny

Słowo może oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim stanowi ono rodzaj gestu. Specyficzny sposób mówienia. Specyficzny sposób wpisując znak. Specyficzny sposób poruszania ręką. Wiedzieć jak zrobić jeden z tych rodzajów gestów to jest wiedzieć jak wymawiać slowo dziwacznyw jakiś sposób.

Jeśli kobieta chce przekazać ideę korzystające słowa dziwacznypo angielsku, trzeba wiedzieć, co inne ludzie myślą kiedy kobieta dokonywa ten gest. Kobieta nigdy nie będziesz miała pełnej świadomości ani kontroli nad skojarzeniami lub tożsamościami, które są wywoływane przez pewnych słów, ale można wiedzieć, co było i co jest wspólnie zaakceptowana definicja pewnego słowa, chociaż w danym miejscu, co kobietom narysuje kierunek który pomoże im zrozumieć, jakie rodzaje skojarzeń i tożsamości informują użycie tego słowa.

Używając słowo po angielsku, kobieta sama wchodzi w długo trwającą chociaż często nieświadomą debatę na temat jego definicji, oplatając się na zawsze w historii jego użytkowania. Sposób w którym kobieta go używa, i z którymi innymi słowami go używa jest ważne.

Tym więcej kobieta wie na temat gdzie angielski odpowiednik na dziwaczny znajduje się w tkankę języka angielskiego, tym łatwiej bedzie wykorzystać jego kulturalną moc.

Wymowa dla kobiet angielskiego odpowiednika na DziwacznyGosia na trampolinie

Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet wymowę angielskiego odpowiednika na "dziwaczny."

Michal na video jak wymawia dla kobiet angielski odpowiednik na "dziwaczny."

Definicja dla kobiet angielskiego odpowiednika na DziwacznyGosia na trampolinie

Podstawowym amerykańskim angielskim odpowiednikiem na dziwaczny jest angielskie słowo weird.

Szczegóły w krótkim czasie.

Powszechne stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny w przykładowych zdańGosia na trampolinie

 1. You do have to admit that dating someone half your age is a little weird.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 2. He's a weird little man who likes to stare at me non-stop.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 3. He borrowed it three months ago and he never gave it back? Weird.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 4. What's weird is that they sent me the same letter twice.

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 5. Muszę jeszcze wymyślić piąte zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "dziwaczny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 6. Muszę jeszcze wymyślić szóste zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "dziwaczny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:
 7. Muszę jeszcze wymyślić siódme zdanie dla kobiet używając angielskiego odpowiednika na "dziwaczny."

  Nagranie audio jak Michał mowi zdanie:

Stosowanie angielskiego odpowiednika na Dziwaczny w Korpusie Utworów MichałaGosia na trampolinie

Obraz młodego Michała siedzącego na nocniku przed maszyną do pisania

Korpus Utworów i Powieści Akceptacji (KUPA) Michała prezentowana jest pod imprintem Bare Bottom, czyli Gołe Dno. Obecnie składa się ona z sześciu dzieł, każde z których reprezentuje inny filar kultury zawierające różnorodne wijące style.

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Dziwaczny: Spis treści

Dziwaczny po angielsku: morfologiczne podejście

Jeszcze muszę zrobić dla kobiet analizę morfologiczną dla angielskiego odpowiednika na "dziwaczny."

To nie znaczy, że nie jest wysoko na moim liście.

Tabela częstotliwości angielskiego odpowiednika na "Dziwaczny."

Wymienione w tabeli w kolejności malejącej łączna liczba razy, iż angielski odpowiednik na "dziwaczny" i wszelkie jego morfologiczne formy pojawiają się w Korpusie, oraz podział częstotliwości według dzieł, odpowiedni ranking każdego słowa lub zestawu słów według pełnej listy wszystkich słów w Korpusie, obliczone zarówno gęsto i konkurencyjnie, oraz wzrost procentowy częstotliwości słowa według częstotliwości słowa z następnego niższego stopnia w pełnej liscie.

Gosia rozciągając ramiona
Procentowy wzrost nad następnej rangiRANGASŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
gęstakonkurencyjnanowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycki/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
-----------
Jeszcze nie opublikowałem dla kobiet tabelę częstotliwości dla angielskiego odpowiednika na dziwaczny," ale wkrótce do tego się weżmę. -Michal

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny w Death to McDonalds

Dodger Stadium z lotu ptaka, z wyimaginowanym Los Angeles częściowo zanurzony w tle

Tak zwana "Biblia bajki" (Story Bible) dlaserii komiksów która się toczy w Kalifornii podczas zmiany klimatu i która jest opowiedziana przez ośmiu bohaterów, którzy żyją przez klęskę żywiołową, która pochłania Los Angeles i wywołuje wojnę z ekspansjonistycznym rządem Meksyku potajemnie wspieranym przez Chin. (Ale na tej stronie zmieniłem okolicy Los Angeles na okolicy Bielska-Białej...:)

Frame #6101

at least hulu gives me a good excuse to give harley the phone. it could easily have been more awkward. things are weird enough today.

Sprint "Iphone" Case

22 December, 2:04 PM

Frame #982

everybodys at the office. weird. i cant remember the last time that happened. mustve been before chase got pinched.

Justin Bieber

6 August, 9:22 AM

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny wEwangelia Jezusa H.

Obraz planety Mars

Eksperymentalna chrystologiczna fantastyka naukowa , w którym Jezus pojawia się jako ugotowanym na twardo narratorem własnych wczesnych lat na kuli ziemskiej zrobiony ciemny z pyłu wulkanicznego i nieformalnie rządzony przez człowiek z Marsa, który sprzedaje powietrze w butelkach.

"Yes," she said, nodding. "I did."

"Is it that bad?" I asked.

"It's my father," she said. "He's very weird."

I smiled, but I didn't say anything.

After a moment, she said, "He would that."

"No," I said. "He's not that cruel."

Verses 586-591 from the chapter called Bohemia

"That's weird."

"I know," she said. "I'm a weird, little girl."

We walked in silence again.

"Did you like them?" she asked.

"Like what?"

"The photographs."

Verses 721-726 from the chapter called Bohemia

"That's weird," I said.

"He's the only person I've ever had sex with."

"How generous."

Verses 701-703 from the chapter called Bohemia

"Now," he told me once, when he came to visit me on leave, "I'm lucky if they let me fall asleep before dawn. They make us hold stools all night long, when we're running, when we're doing calisthenics, when we go to the bathroom - then, after about five hours of holding stools, we stand in a row and hold them out in front of us. We have to hold them by gripping the bottom of one leg. Then they come with bottles of water, not to let us drink - God forbid they should let us drink. They put the bottles onto our stools - if we spill them, they kick us in the gut. Then, we get to kick them back - if we don't, they kick us again. It's very weird."

"Very sadistic," I said.

Verses 20-21 from the chapter called Arms

They walked in silence down the street until Zoe laughed.

"You're so weird," she said.

Verses 335-336 from the chapter called Security

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny wSeks dla Dzieci

Rysunek człowieka między nogami kobiety na tle mężczyzny w szpitalnym łóżku

Książka literacka opowiadane przez parę rodzeństwa po obu stronach Atlantyku, dla których dziwne doświadczenia seksualne stanowią poważne wyzwanie dla ich tradycyjnym rozumieniu matematyków, małżeństwa, młodych gejów i Boga.

This lecture: it's right up your alley. But I was afraid if I went to this guy, it would be a little weird, you know, because he asked me. No, it was a lot weirder than that. Before I even had a chance to tell him about you, the guy tells me that he's sorry, that he can't go, that he has to take his wife someplace else but that he's happy I can go, and then he hands me three invitations. "I know," he says, "you'll have no trouble finding someone to go with you." Can you believe that? So I call up Macy and here we are: the three of us. This guy - the one giving the lecture - he's supposed to be really good, you know, really famous or something."

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 12, Private Clubs, Paragraph 3, Clauses 11-18

NIKE: She said she had to be in the Bois. But she was already in the Bois. She seemed very nervous, but she wasn't shaken.

INDIE: That's very weird.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 9, Respecting Another's Politics, Paragraphs 15-16

NIKE: It's because they're disgusting. They're all from Brazil or something. They've got a lot of weird poor people.

LUKA: Why would anybody want them?

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 2, The Second Day, Part 1, Labor & Economic Reform, Section 20, Encountering the Sex Trade, Paragraphs 31-32

Now that I know that you and Indiana shared this weird moment so many years ago, all the other strange moments begin to seem almost natural. I used to give those oddities no other explanation but their own familiar pattern of incongruity; now that I know how they might involve you, they seem to fall naturally into place. The behavior that I used to ascribe purely to some sort of illogical mania now takes on the quality of pure logic. How else could such a woman try to seduce you?

– Title 2, Regarding the Romaniac, Part 1, Section 5, Warts, Paragraph 1

INDIE: I heard about this weird place that keeps movin' around Paris. If you can find it, you should check it out.

NIKE: What's it called?

INDIE: Madame Bocelli.

– Title 3, Regarding a Dream, Chapter 5, The Fifth Day, Part 2, Science & Reform Schools, Section 9, Respecting Another's Politics, Paragraphs 34-37

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny wTsiga Tsiga Tsiga

 Kule śmigają obok pomnika Nikola Tesla

Zbiór opowiadań w którym występuje między innymi seksowna paryska ducha, upiorna baza na księzycu zaludniona przez obcych którzy mają pochwy zamiast gęb, policjant z polskiego pochodzenia, ciężarówka pełna arbuzów, flecista, i facet, który musi się spotkać z drugim facetem na temat chorego konia.

The investigator was in the middle. He was holding up an automatic pistol. He was flanked on either side by the submachine-gun-wielding guards. He stepped forward. Clark and the man from the PSB were out of sight.

The imam entered through the gate.

– from “Two Dudes and a Chinese Desert,” a friendship story featuring a frank discussion of one man's weird idea of helping people

Neal's arm made it past the threshold. Tatum grabbed his collar. She heaved on it. Neal's shoulder made it. She let go of the arm to grab the back. The arm smacked her in the face. Tatum roared. She got the torso inside. It was working. She grabbed the waist. Piece by piece, Tatum pulled in Neal's limp body from outside. It collected behind her. As soon as the soles of his boots had crossed the threshold, Tatum shut the door. She collapsed against it. She panted.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring weird aliens who live on the dark side of the moon

"They must get smelly."

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring weirdos

Tatum walked briskly. Her heels clicked against the tiles. The sound echoed throughout the dark building. Tatum realized it was sunset. By the time she passed the last partition, she could barely make out the sign of the black trefoil in front of her.

She turned. Her heels snapped on the tiles. A figure, half-submerged, leaned against the far wall.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring weird aliens who live on the dark side of the moon

Tatum planted her foot. She kicked. Neal's body fluttered. There was too much force. Tatum grimaced. Her back gave way. She slammed against the door. She wouldn't let go. She braced herself. She planted her foot again. She kicked. She roared. She pulled.

– from “Dirty Manga People Are Disgusting,” a spooky story featuring weird aliens on the moon

Obraz młodego MichałaPowrót do UsageStosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny wPrzykra Pani Jackson

Wyrzeźbione litery na starożytnej kamiennej tablicy która wisi na ścianie

Prawdziwa sztuka. W nim dramat. Mów szybko. Trwa dwie godziny. Odbywa się w pensjonacie. W małej społeczności. Po zabójstwie. Mnóstwo podejrzeń. Postacie musią się nauczyć jak się słucha. Zabawne.

KOKOMO: They're ugly.

FLETCHER: They're beautiful.

KOKOMO: Anyway, I don't know what to do.

FLETCHER: My father is so weird.

KOKOMO: I think he's jealous.

FLETCHER: Of whom?

KOKOMO: Of Lesbian.

FLETCHER: The New Zealander?

KOKOMO: Yes.

FLETCHER: You've noticed it, too.

– ACT I, lines 31-40

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny: Spis Treści

Stosowanie angielskiego odpowiednika na dziwaczny w Miscellaneous Dingbats

Tytuł książki na koniec ciąg różnych dingbats

Książeczka pełna opowiadań. Mysterium do spożywania przed snem. Bajka. Romans science fiction. Dorosłe życie. Mało inspirująca gejowska fikcja. Horror.

"What about this one," said Proctor. He was pointing to vic number two. "According to his bondsman you put up his bail."

"Oh," said John. "I wouldn't know anything about that. It's probably something my husband did. He's an art dealer. He co-owns a gallery down the street."

"Do you drive a silver SUV, Mr. Gamble?" asked Proctor.

"No," said John. Looking as innocent as a fudge-covered child. "I still don't drive."

"What about your husband?" asked Proctor.

John shook his head. "He drives a smart car."

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring an artist's model put in a weird position

"A heroin overdose could've been an accident," continued Proctor. "The positioning of the body could've been a sick joke. But this," he said, pointing towards the gurney. "This is a step up. If the redness means carbon monoxide, this needed planning. Serious forethought. Not to mention a familiarity with pathology."

The captain grimaced. "Just what I was afraid of," he said. "There's no way we're gonna keep this from the press. It's probably on the internet already. Do we warn the artistic community?"

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring an investigator put in a weird position

"I don't know," said John.

"How do you not know?"

"I don't remember." John screamed a little too loud. Proctor eased up.

"Where's the letter?"

"Probably in his desk."

"At the gallery?"

"At his apartment."

"What apartment?"

"The one right below us."

"In this building?"

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a cop put in a weird position

Proctor and Simmons left for the gallery. On the way down the stairs Bob called. He said something interesting had been found at the basement apartment. "An uncashed check," he said. "Made out to the vic. From three years ago. For five grand. Who doesn't cash a check like that?"

Proctor was nearing the end of the stairs. He asked, "Whose check was it?"

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring a policeman put in a weird position

"I don't know," screamed John. It looked like he was about to lose his mind.

"Guys," said Proctor. "Do you mind giving me a moment." Bob and Simmons started to wander off. Proctor watched them. They were taking their time. John leaned in. "What's going on?" he whispered.

"You tell me," said Proctor. John's eyes searched desperately for some understanding. Proctor seized his arms. "You tell me," he repeated.

John dropped his head. "I'm sorry," he murmured. "I slept with them. I slept with them all."

"When?" asked Proctor.

– from “We Need To Talk,” a mystery story featuring an artist's model put in a weird position

 

Obraz młodego MichałaPowrót do Stosowanie angielskiego odpowiednika na Dziwaczny: Spis Treści

Kolokacja Dziwaczny w Korpusie Utworów Michała

Tabela kolokacji dla angielskiego odpowiednika na "Dziwaczny."

Ta tabela zawiera listę w kolejności malejącej częstotliwości wyboru ciągów tekstowych, które pojawiają się w Korpusie i grupuje je według derywacji morfologicznej angielskiego odpowiednika na dziwaczny który jest obecny.

TypSŁOWOCzęstotliwość
Całkowita liczba wystąpieńMCDONALDSJESUSSEXTSIGAJACKSONDINGBATS
nowoczesny/niechlujnybiblijny/lakonicznypoetycka/high-browmocny/szybkirozmownymieszana sałatka
--------
Jeszcze nie wykonałem dla kobiet analizę kolokacji angielskiego odpowiednika na "dziwaczny." Mam nadzieję, że będę mógł to zrobić za niedługo. -Michał

Miłość jest rozwiązaniem...

Na co czekamy? Trzeba to przejąć!

Czyś ty rzezaniec?

Pokaz sztuki który przeciwstawia się nadużyciom

Św. Sebastian

Symbol siły i protestu

Sebastian był członkiem gwardii pretorianów rzymskiego cesarza, który miał czelność uczyć wartości chrześcijańskie w czasie pracy. W Stanach Zjednoczonych, skąd pochodzę, istnieje wśród żołnierzy amerykańskich tradycja brak udziału w polityce, przynajmniej kiedy się nosi mundur. Ja myślę, że mężczyźni i kobiety w mundurach, którzy nie głosują lub nie wyrażają publicznie swoje polityczne poglądy zachowują się idiotyczne albo są zastraszeni groźbą kary od przełożonych. Tak czy inaczej, są rzezańcy. Moim celem w tworzeniu Serię Swiętego Sebastiana jest umieścić ciało i twarz prawdziwego żołnierza na pierwszym planie. Dobry żołnierz stawia swoją misję przed samym sobą. Często kończy się martwy.. Prawdziwy żołnierz rozpoznaje złą misję kiedy go widzi i nie boi się to powiedzieć. Święty Sebastian nie był krową, pomimo to, że mądrzy ludzie chcieliby nam przekonać inaczej. Święty Sebastian jest patronem wszystkich manifestantów, którzy napotykają strzały motłochu za to że mówią głośno.

Miniaturowy portret MichałaGosia na plaży